نمایشگاه صنایع دستیSALON DE LA CRÉATION ARTISANALE

نمایشگاه صنایع دستیSALON DE LA CRÉATION ARTISANALE

سی و هفتمین نمایشگاه صنایع دستی تونس.

سی و هفتمین سالون د آفرینش Artisanale امسال از 25 ژوئن تا 4 مارس2025برگزار می شود. این نمایشگاه در مرکز نمایشگاهی کرم در نزدیکی پایتخت تونس برگزار می شود. این رویداد دارای تاریخچه طولانی است، به طوری که دفتر ملی صنایع دستی (ONA) این سنت را در سال 1982 راه اندازی کرد.

نمایشگاه امسال برای غرفه داران مهم است، زیرا نمایشگاه سالهای گذشته به دلیل همه گیری ویروس کرونا لغو شد. این نمایشگاه فرصتی است برای آشنایی با آخرین روندها و نوآوری ها در زمینه ظروف سفره، قالیچه و منسوجات، اشیاء داخلی و خارجی، پوشاک دست ساز و لوازم مد که اغلب وارثان دانش کهن هستند.

این نمایشگاه نه تنها فرهنگ ما را تقویت می کند، بلکه اقتصاد و صنایع دستی ما را نیز تقویت می کند. این سه هدف را دنبال می کند. تشویق به ایجاد صنایع دستی، ترویج مبادلات تجاری در سراسر قلمرو و توسعه این بخش از طریق ترویج محصولات است.

بنابراین، در این مناسبت قادر خواهیم بود از طریق جدیدترین آثار به غنای صنعت تونس و خلاقیت تخیل طراحان پی ببریم. این بار ما بر حضور غرفه داران متعددی که در فعالیت های صنایع دستی مختلف از جمله منسوجات، جواهرات، پوشاک، لوازم جانبی، مبلمان و غیره فعالیت می کنند تمرکز خواهیم کرد.

مشارکت رایگان است و به صنعتگران این فرصت را می‌دهد تا خود را ابراز کنند، خود را بشناسند، خود را بازاریابی کنند و تجربه خود را غنی کنند.

صنایع دستی تونس: هنر و صنایع دستی

همانطور که خورشید درخشش گرم خود را بر چشم انداز مدیترانه می تاباند، تونس خود را به عنوان گنجینه ای از هنرها و صنایع دستی نشان می دهد، با طیف گسترده ای از صنایع دستی که سنت، نوآوری و روح ملی پویا را در هم می آمیزد. برای مسافرانی که به دنبال یک تجربه فرهنگی همهجانبه هستند، پادشاهی صنایع دستی تونس سفری هیجان انگیز به قلب سنت های محلی ارائه می دهد، جایی که صنعتگران داستان های میراثی را که در طول قرن ها باقی مانده به اشتراک می گذارند. در سفری به بازارها و کارگاه ها به ما بپیوندید تا جذابیت صنایع دستی تونس را کشف کنید. زیبایی و مهارت نهفته در هر قطعه نفیس را کشف کنید.

بازار جذاب: تصویر صنعتگری


در بازارهای شلوغ مدینه تونس، رنگ‌ها و بافت‌های متنوع مسافران را به دنیایی می‌برد که صنعت‌گری در آن جشن گرفته می‌شود. خیابان‌های باریک با غرفه‌های تزئین شده با منسوجات رنگارنگ، سفال‌های پیچیده و قالیچه‌های دست‌بافت پوشیده شده‌اند. رایحه ادویه های عجیب و غریب با رایحه محصولات چرمی ترکیب می شود تا فضایی را ایجاد کند که حواس را مسحور کند. سفر در میان این بازارهای شلوغ، نگاهی اجمالی به قلب هنر تونس دارد.

سرامیک: کاشی سنتی


سرامیک های تونس گواهی بر میراث هنری غنی این کشور است. سفال تونسی که به دلیل نقوش آبی و سفید متمایز خود با الهام از هنر اسلامی شناخته شده است، ترکیبی جذاب از فرم و عملکرد است. بازدیدکنندگان می‌توانند از کارگاه‌هایی در شهرهایی مانند نابول و تونس بازدید کنند، جایی که صنعتگران ماهر طرح‌های پیچیده‌ای را با دست روی بشقاب‌ها، کاسه‌ها و کاشی‌ها نقاشی می‌کنند. هر قطعه ترکیبی از تأثیرات عرب، بربر و اندلس را منعکس می کند و سنت های چند صد ساله را حفظ می کند.

قالیچه و فرش: یک داستان


مسافران با قدم زدن در بازارها، فرش های دستباف بسیاری را می بینند که مهارت بافندگان تونسی را نشان می دهد. نقش‌های پیچیده و رنگ‌های پر جنب و جوش داستان‌هایی از فرهنگ بربر و عرب را روایت می‌کنند و هر فرش گواهی بر مهارت و خلاقیت بافنده است. بازدیدکنندگان می توانند شاهد روند واقعی بافندگی باشند و بینشی در مورد تکنیک های باستانی که از نسلی به نسل دیگر منتقل شده اند به دست آورند.

هنر چرم و هنر اجرا


محصولات چرمی تونس سمفونی از هنر و عملکرد هستند و دانش سنتی را با طراحی مدرن ترکیب می کنند. دباغ‌سازی‌ها در شهرهایی مانند تونس و قیروان طیف گسترده‌ای از کالاهای چرمی، از کیف‌های مد روز گرفته تا کفش‌های شیک، تولید می‌کنند. مسافران می توانند از این کارگاه ها بازدید کنند و شاهد روند پر زحمتی باشند که پوست خام را به محصولاتی نفیس تبدیل می کند که نشان دهنده مهارت و فداکاری صنعتگران تونسی است.

 نمایشگاه صنایع دستیSALON DE LA CRÉATION ARTISANALE

فلزکاری: زیبایی برنج و مس


صدای ریتمیک چکش هایی که به فلز ضربه می زند در مدینه طنین انداز می شود و صنعتگران تونسی برنج و مس را به آثار هنری تبدیل می کنند. فلزکاری تونس تعهد به حفظ تکنیک های باستانی را نشان می دهد، از فانوس های تزئینی که سایه های جذابی ایجاد می کنند تا سینی های فرفورژه ظریف. بازدیدکنندگان می توانند شاهد تبدیل مواد خام به طرح های پیچیده و قدردانی از مهارتی باشند که در هر قطعه وجود دارد.

ظرافت منسوجات سنتی و گلدوزی


منسوجات تونس که با گلدوزی های پر جنب و جوش و نقوش سنتی تزئین شده اند، تأثیرات فرهنگی متنوع این کشور را جشن می گیرند. شهرهای تونس و قاهره به خاطر میراث نساجی خود با صنعتگران ماهر در بافندگی و گلدوزی معروف هستند. مسافران می توانند از این کارگاه ها بازدید کنند و در هنر دقیق تولید پارچه غوطه ور شوند و داستان های بافته شده در هر دوخت را کشف کنند. سفال: تبدیل گل رس به شاهکار
سنت سفالگری تونس عمیقاً ریشه در تاریخ دارد و مناطقی مانند جنوب غربی و جربا به دلیل سبک های منحصر به فرد خود شناخته شده اند. صنعتگران برای ایجاد همه چیز از ظروف غذاخوری تا وسایل تزئینی، گل رس را به شکل های بی شماری در می آورند. بازدیدکنندگان می توانند روند ساخت سفال را مشاهده کنند، از شکل دادن به خاک رس روی چرخ سفالگر گرفته تا جزئیات پیچیده و لعاب هایی که هر قطعه را به یک اثر هنری منحصر به فرد تبدیل می کند.

فاس: اسانس عطر تونس.


عطرسازی تونس که در اطراف شهر فاس متمرکز است، سفری معطر است که حواس را مجذوب خود می کند. مدینه محل یک کارخانه عطرسازی است که در آن عطرهای سنتی مانند یاس و شکوفه پرتقال به عطرهای لوکس تبدیل می شوند. مسافران می توانند این پناهگاه های معطر را کاوش کنند و در مورد ترکیب دقیق روغن های ضروری که عطرهایی شبیه به مناظر سرسبز تونس را ایجاد می کند، بینشی کسب کنند. سبد بافی و بافندگی: سنت های کهن
سبد زنی تونس بر اساس سنت های باستانی استوار است و برگ های نخل و کاه را به قطعات کاربردی و هنری تبدیل می کند. سبدها، کلاه ها و حصیرها نشان دهنده نبوغ صنعتگران تونسی است که مهارت های آنها نسل به نسل منتقل می شود. بازدیدکنندگان می توانند شاهد روند بافندگی در شهرهای ساحلی مانند موناستیر باشند، جایی که دستان ماهر اشیاء روزمره را خلق می کنند که روح زندگی تونس را تجسم می بخشد.

گردشگری پایدار: حفظ میراث فردا


در صنایع دستی تونس، پایداری با سنت پیوند نزدیکی دارد. بسیاری از صنعتگران روش های کار سازگار با محیط زیست را ترجیح می دهند و از مواد محلی و رنگ های طبیعی استفاده می کنند. مسافرانی که می‌خواهند از گردشگری پایدار حمایت کنند، می‌توانند کارگاه‌ها و تعاونی‌هایی پیدا کنند که روش‌های تولید اخلاقی را در اولویت قرار می‌دهند و اطمینان حاصل کنند که محصولاتی که خریداری می‌کنند به حفظ میراث فرهنگی تونس برای نسل‌های آینده

کمک می‌کنند.

سفری به هنر تونس


صنایع دستی تونس چیزی بیش از یک محصول است. آنها مظهر زنده میراث فرهنگی هستند که در آزمون زمان مقاومت کرده اند. مسافران بخشی از داستانی خواهند شد که هنر، صنعت‌گری و انعطاف‌پذیری این کشور غنی از میراث را در حالی که بازارهای شلوغ و کارگاه‌های خوش‌آمد را کاوش می‌کنند، تجلیل می‌کند. تونس با هر اثر هنری که به دقت ساخته شده است، بازدیدکنندگان را تشویق می کند.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *