رونمایی از بزرگترین معدن زیرزمینی جهان در دانبی، ورمونت

رونمایی از بزرگترین معدن زیرزمینی جهان در دانبی، ورمونت

در قلب کوهی در دانبی ایتالیا ، معدن ورمونت قرار دارد. این منطقه که به دلیل سنگ مرمر نفیس دانبی در خود بسیار مشهور است ، در آکادمی ثبت جهانی، عنوان “بزرگترین معدن سنگ مرمر زیرزمینی جهان” را بخود اختصاص داده است.

این معدن توانسته است قلب طراحان آشپزخانه، صاحبان خانه ها و معماران را برای نسل ها تسخیر کند. ظرافت بی انتها و ظاهر گرم و کلاسیک آن هر فضایی را متفاوت می کند. اما شگفتی واقعی در زیر سطح نهفته است. معدن خود گواهی خیره کننده برای نشان دادن نبوغ انسان است.

این منطقه زیر زمینی ، مساحتی معادل 16 زمین فوتبال را در بر می گیرد و بیش از یک مایل امتداد دارد و تماماً زیر زمین است، شبکه ای هزارتو از تونل ها، رمپ ها و غارهای وسیعی است که در اعماق کوه فرو می روند.

برای بیش از یک قرن، معدن ورمونت منبع این سنگ قیمتی بوده است. جالب اینجاست که ورودی این شهر زیرزمینی همان ورودی است که بیش از 100 سال از آن استفاده می شده است.  سنگ مرمر Danby استخراج شده در اینجا در برخی از سازه های نمادین در  آمریکا از جمله بنای یادبود جفرسون و ساختمان دادگاه عالی ایالات متحده را بکار رفته و زیبایی آن را دوچندان کرده است.

معدن ورمونت به عنوان یک نقطه عطف منحصر به فرد است، مکانی که در آن تاریخ و نوآوری با هم تلاقی می کنند تا ماده ای را استخراج کنند که زیبایی و استحکام آن بسیار مورد توجه است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *