توری فایبر گلاس

توری فایبر گلاس به منظور تقویت بافت سنگ، استحکام سازه های ساختمانی مثل دیوار گچی، سیمانی و وال پست استفاده میشود. توری فایبرگلاس برای آب بندی و عایق کاری فضاهای مرطوب مثل کف و دیواره استخر، پشت بام و سروریس های بهداشتی کاربرد دارد.  همچنین توری فایبرگلاس برای افزایش استحکام سرامیک و کاشی استفاده میشود. این توری به دلیل ویژگی هایی مثل مقاومت کششی، عدم جذب رطوبت، نسوز بودن، مقاومت شیمیایی و طول عمر بالا جایگزینی  مطمئن توری های گالوانیزه، توری مرغی و توری فلزی است. 

توری فایبر گلاس کامپوزیتی از الیاف شیشه است. به شکل مشبک و تار و پود بافته میشود. انواع مختلفی دارد و بر اساس وزن و اندازه مش ها طبقه بندی میشود.

توری فایبر گلاس

تصاویر توری فایبر گلاس

توری وکیوم سنگ کوپ
توری وکیوم سنگ کوپ
توری پشت سنگ
توری پشت سنگ
توری فایبرگلاس سیمانکاری
توری فایبرگلاس سیمانکاری
توری فایبرگلاس گچکاری
توری فایبرگلاس گچکاری

توری فایبرگلاس چیست؟

توری فایبر گلاس از الیاف شیشه تشکیل شده است. مش فایبرگلاس در فرآیند تولید با گرم شدن شیشه و خارج شدن از قالب و تبدیل آن به نخ های بسیار نازک تولید می شود. در ادامه به ساختار و نحوه اجرای و تاریخچه توری فایبرگلاس پرداخته می شود.

ساختار توری مش فایبرگلاس

توری مش فایبرگلاس نوعی ساختار مشبک تهیه ‌شده از کامپوزیت های فایبرگلاس است. از این توری‌ها برای مسلح سازی سطوح عمرانی و ایجاد پوشش‌های مضاعف استفاده می‌شود. ساختار توری شکل مش فایبرگلاس به ‌عنوان پایه نگهدارنده ماده اصلی در ایجاد ساختارهای بتنی و یا سیمانی و گچی طراحی شده ‌است.

هر توری مش فایبرگلاس یک صفحه‌ی مشبک شده از مواد کامپوزیتی الیاف شیشه است. برای طراحی توری یا مش فایبرگلاس از ساختاری مشبک تهیه ‌شده با همین کامپوزیت الیاف شیشه استفاده‌ شده است. به شکلی که هر توری مجموعه‌ی بافته ‌شده از تار و پودی است که تمام رشته‌های آن متریال فایبرگلاس هستند.

توری فایبرگلاس
توری فایبرگلاس

به ‌این ‌ترتیب از یک ساختار که کاملاً سبک‌ وزن و در عین ‌حال بسیار مقاوم است، برخوردار هستیم. این توری ها به ‌عنوان پایه نگهدارنده در مسلح ‌سازی سازه‌های عمرانی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

توری مش فایبرگلاس تحمل فشارهای هیدرولیکی بسیار بالایی را دارد و در مواجهه با انواع تهاجمات شیمیایی و فرسایشی محیط کاملاً مقاوم است. طول عمر این توری ها که از میله‌های فایبرگلاس بافته می شوند بسیار زیاد، حتی فراتر از مصالح متداول عمرانی است.

در عین ‌حال این توری‌های سبک ‌وزن مقدار استحکام و مقاومت کششی و فشاری و خمشی بسیار بالایی دارند. انعطاف‌پذیری از مشخصه‌های کاربردی این توری های کامپوزیتی است. زیرا به ‌راحتی می‌توانند فرم هر کنج و یا زاویه محدود در اعضای سازه عمرانی را پذیرا باشند.

از طرفی این توری‌ها با ضخامت کمی طراحی می‌شوند تا پس ‌از اعمال شدن بر هر عنصر سازه‌ی بتنی باعث افزایش حجم و یا افزایش وزن سازه نشوند.

مزایای توری فایبرگلاس
مزایای توری فایبرگلاس

 

 مزایایی توری فایبرگلاس

 • مقاومت کششی
 • عایق الکتریکی
 • مقاومت شیمیایی بالا مناسب برای محیط های مستعد خوردگی
 • مقاومت دربرابر رطوبت
 • انعطاف پذیری مناسب
 • خاصیت ضد قارچ و باکتری
 • غیر قابل اشتعال
 • طول عمر بالاو….

کاربرد توری فایبرگلاس

کاربرد توری فایبرگلاس

 • مقاوم کردن ساختمان ها
 • صنایع الکتریکی
 • لوازم بهداشتی
 • صنایع دریایی
 • پارچه های ضد آتش
 • تعمیر سطحی بتن و ترک های آن

الیاف شیشه ای چیست؟

الیاف‌های شیشه تارهای بسیار باریک از جنس شیشه با قطر ثابت (حدود ۵ تا ۲۵ میکرون) و طول نامحدود هستند. از الیاف شیشه در بالا بردن مقاومت کششی و تقویت کامپوزیت‌ها استفاده می‌شود البته استفاده از الیاف شیشه به عنوان عایق حرارتی نیز رواج دارد.

مزایای الیاف شیشه

از مزایای فیبرهای شیشه می‌توان به ارزانتر بودن آن نسبت به الیاف کربن و آرامید اشاره کرد. الیاف شیشه وزن بسیار اندکی دارند و و تحت تاثیر مواد شیمیایی، باران اسیدی و نمک‌ها قرار نمی‌گیرند. خرید و فروش الیاف شیشه‌ به دلیل مقرون به صرفه بودن و استفاده فراوان در مقاوم سازی و بهسازی سازه‌ها رونق فراوان دارد. حمل و نقل و اجرای الیاف شیشه ای به دلیل وزن کم بسیار آسان است. همچنین این نوع از الیاف مقاومت کششی بالا و سازگار با انواع رزین ها (رزین اپوکسی، رزین پلی استر، رزین وینیل استر و فنولیک و…) می باشد.

تاریخچه تولید الیاف شیشه

الیاف شیشه (فایبرگلاس) در دنیای امروز به یک محصول فراگیر تبدیل شده است. در سال 2020، کل تقاضای جهانی الیاف شیشه به 7/10 میلیارد پوند رسید و جالب است بدانید که  فقط 100 سال پیش، کل تقاضا و بازار این الیاف تقریباً صفر بود. سوال جالب این می باشد که چگونه سیر صعودی الیاف شیشه به اینجا رسید؟

شاید دیده باشید که شیشه مذاب به رشته های بسیار ظریف کشیده شده است. هیچ چیز چالش برانگیزی در مورد آن وجود ندارد. اما ساختن برخی رشته ها با دست و تولید تعداد زیادی الیاف شیشه ای بسیار ظریف دو چیز متفاوت است. در سال 1870، فردی به نام جان پلیر فرآیند تولید انبوه رشته های شیشه ای را با فرآیند جت بخار ایجاد کرد این ماده به عنوان یک عایق موثر استفاده شد.

در سال 1880 به هرمان هامسفر حق اختراع برای نوعی پارچه فایبرگلاس اعطا شد. این پارچه فایبرگلاس هم دارای دوام مناسبی بود و هم در مقابل شعله آتش مقاوم بود.

اولین محصولی که با الیاف شیشه ای ساخته شد یک فیلتر هوا بود که در سال 1932 وارد بازار شد. این اولین محصول تجاری موفق ساخته شده از الیاف شیشه بود. اولین الیاف شیشه از نوعی که امروزه به عنوان فایبرگلاس می شناسیم تصادفی ساخته شدند، همانطور که پیشرفت های بسیاری در علم انجام شده است.

دیل کلایست، محقق جوان در تلاش بود تا دو بلوک شیشه ای را به هم جوش دهد که به طور غیرمنتظره ای، یک جت هوای فشرده به جریانی از شیشه مذاب برخورد کرد و بارانی از الیاف شیشه ایجاد کرد و روشی آسان برای ایجاد فایبرگلاس را نشان داد.

در سال 1936، کارلتون الیس از دوپونت حق امتیاز رزین پلی استر را دریافت کرد. رزین پلی استر چیزی است که می توان آن را با فایبرگلاس ترکیب کرد و یک کامپوزیت تولید کرد. آلمانی ها فرآیند تولید رزین پلی استر را با پالایش فرآیند پخت آن پیش بردند.

در طول جنگ جهانی دوم، ماموران اطلاعاتی بریتانیا اسرار رزین را از آلمانی ها دزدیدند و به شرکت های آمریکایی تحویل دادند. خیلی زود پس از کشف روش هایی برای تولید الیاف شیشه در مقادیر تجاری، مهندسان به پتانسیل استفاده از آن به عنوان یک ماده تقویت کننده در کامپوزیت پی بردند.

در طول جنگ جهانی دوم، الیاف شیشه در رزین های مختلف تعبیه شد تا اولین نمونه های FRP با استفاده از فایبرگلاس ایجاد شود. نمونه‌های اولیه منحصراً در کاربردهای نظامی، به‌ویژه برای قطعات هواپیما استفاده می‌شد. امروزه بسته به کاربرد محصول نهایی، انواع مختلفی از محصولات شیشه تولید می شود.

به عنوان مثال، نوع شیشه ای (پشم شیشه) که در عایق بندی استفاده می شود، به گونه ای ایجاد می شود که هوای زیادی را در شیشه به دام می اندازد، این دارای مزایای آشکاری برای محصولی است که برای عایق کاری استفاده می شود. برخی از انواع دسته بندی های الیاف شیشه برای داشتن استحکام کششی بالاتر ایجاد می شوند، در حالی که برخی دیگر به گونه ای فرموله شده اند که در برابر مواد شیمیایی خاص یا شرایط محیطی مقاوم باشند.

تفاوت الیاف شیشه و پشم شیشه

از لحاظ ساختار کلی هر دو دارای ساختار معدنی تشکیل شده از سیلیکا می باشند ولی الیاف تشکیل دهنده پشم شیشه، دارای قطری نایکنواخت و طول های کوتاه می باشند و بلعکس الیاف شیشه تولید شده دارای طول های بلند و ممتد و نیز یکنواختی بیشتری هستند. 

از لحاظ کاربردی پشم شیشه به عنوان عایق حرارتی کاربرد دارد و الیاف شیشه در افزایش مقاومت کششی قطعات کامپوزیتی مورد استفاده قرار می گیرد. فایبرگلاس ترکیب شده با رزین ها در کاربردهای متعددی استفاده می شود که در نهایت این مواد سبک و بسیار بادوام می باشند.

این قطعات در صنعت خودرو و هوانوردی، ساخت قایق، کالاهای ورزشی، مخازن ذخیره سازی و نمونه های متعدد دیگر قابل استفاده است. استفاده از  الیاف شیشه ای در ساخت و ساز و صنعت به دلیل خواص مفید این کامپوزیتها  همچنان در حال گسترش است.

انواع توری فایبرگلاس براساس کاربرد

توری فایبرگلاس را میتوان برحسب کاربرد و استفاده طبقه بندی کرد.

توری ویکیوم سنگ کوپ

 این نوع توری ضخامت و انعطاف پذیری بالایی دارد و عملکرد آن جهت عبور بهتر رزین اپوکسی تزریق کوپ است.

توری زیرگچی

توری مش فایبرگلاس با ایجاد یک شبکه به هم پیوسته و متصل در داخل گچ کاری استحکام آن را به شدت بالا می برد. از طرفی امکان استفاده از توری مش فایبرگلاس در گچکاری در لایه های نازک تر وجود دارد.

توری فایبرگلاس دارای مقاومت عالی در برابر اسید، قلیایی و سایر مواد شیمیایی است، عملکرد عالی در گچ کاری کارهای طولانی مدت دارد. با استفاده از توری فایبرگلاس برای تقویت گچ دیوار، تنش سیستم دیوار بتنی خارجی به طور یکنواخت پراکنده می شود.

توری پشت سنگ

توری فایبرگلاس به وسیله چسب های مخصوص پشت سنگ می چسبد با انجام این کار استحکام سنگ را بالا می برد، برای سنگ های اسلب و تایل قبل از نصب،توری می چسبانند.

این تور برای سالم نگه داشتن سنگ و باز نشدن ترک های سنگ استفاده می شود و از بهترین نوع الیاف تهیه شده که جذب سنگ می شود. و در ابعاد 30 سانتی متر تا 2 متر ارائه می شود.

توری بغچه کردن سنگ

این نوع توری جهت بغچه کردن سنگ مورد استفاده قرار می گیرد. در این مرحله دور سنگ توری چسبانده می‌شود. با نصب این نوع توری از شکستن سنگ جلوگیری می‌شود. سنگ مستحکم شده به وسیله توری، آماده برای برش می‌شود. همچنین برای بغچه کردن سنگ حتما باید از توری الیاف حصیری استفاده گردد.

توری آتل کردن سنگ کوپ:

جهت برش سنگ‌های کوپ که قرار است با اره برش داده شود بهتر است که آن را بغچه کنید برای این منظور از توری آتل کردن یا همان‌طوری بغچه کردن استفاده می‌شود.

نام تجاری این توری الیاف حصیری بوده و در گرماژهای ۲۰۰ گرمی، ۳۰۰ گرمی، ۴۰۰ گرمی، ۶۰۰ گرمی، ۸۰۰ گرمی و 1000 گرمی تولید می‌شود. برای پیچیدن و بغچه کردن سنگ کوپ ۲ نوع ۴۰۰ گرم و ۶۰۰ گرم بیشترین کاربرد را دارد.

توری وکیوم سنگ کوپ:

یکی دیگر از موارد استفاده توری فایبرگلاس در تزریق اپوکسی به داخل ترک‌های داخل سنگ کوپ می‌باشد. در این روش از توری فایبرگلاس با چشمه ۵ میلی‌متر در ۵ میلی‌متر استفاده می‌شود وزن این‌ توری ۱۶۰ گرم بر مترمربع می‌باشند. با استفاده از آن یک فضای ارتجاعی مابین سنگ و کاور وکیوم ایجاد می‌کنند تا در زمان ایجاد خلا رزین اپوکسی از ما بین آن عبور کرده و به داخل ترک‌های سنگ نفوذ کند.

جدول انواع توری فایبر گلاس براساس وزن و اندازه

انواع توری فایبر گلاسوزنسایز چشمه
 توری مش فایبرگلاس 45 گرمی45 گرم4 * 4
توری فایبرگلاس 75 گرمی75 گرم7 * 9
توری مش 60 گرمی60 گرم2 * 1
توری فایبرگلاس با عرض 150 سانتی متر60 گرمی3 * 3
توری فایبرگلاس با عرض 160 سانت60 گرم3 * 3
توری فایبرگلاس با عرض 160 سانت65 گرمی3 * 3
توری فایبرگلاس با عرض 170 سانت60 گرمی3 * 3
توری فایبرگلاس با عرض 180 سانت60 گرمی3 * 3
توری فایبرگلاس با عرض 190 سانت60 گرمی3 * 3
توری فایبرگلاس با عرض 2 متر60 گرمی3 * 3

توری مش فایبرگلاس ۴۵ گرمی:

از این توری بیشتر برای اجرای کف‌پوش‌های اپوکسی و کف‌پوش های پلی یورتان استفاده می‌شود. علاوه ‌بر موارد فوق از توری مش فایبرگلاس ۴۵ گرمی در تولید سمنت برد و میکرو سمنت ها هم استفاده می‌شود. یکی دیگر از کاربردهای این مش در گچ‌کاری و جهت استحکام بخشیدن می‌باشد. در ترمیم ترک‌های ایجادشده در دیوارهای گچی و سیمانی هم این‌ توری مورد استفاده قرار می‌گیرد.

این توری در عرض ۱ متر تولید می‌شود و رول‌های آن در طول‌های ۵۰ متر و100 متری موجود می‌باشد. بسته‌بندی آن نیز به ‌صورت ۴ رول 50‌متری داخل هر کارتن و یا ۲ رول 100متری داخل هر کارتن می‌باشد. اگر تجربه استفاده از این محصول را دارید می‌توانید آن را به ما اشتراک بگذارید.

توری فایبرگلاس با چشمه ۴ میلی‌متر در ۴ میلی‌متر :

این مش نیز از توری های فایبرگلاس پرمصرف در صنعت سنگ می‌باشد که عموماً در کارخانجات فرآوری مرمریت که از رزین‌های پلی استر استفاده می‌کنند مورد استفاده قرار می‌گیرد. عرض های ۱۲۰ سانتی‌متر ۱۳۰،۱۴۰،۱۵۰،۱۶۰،۱۷۰،۱۸۰،۱۹۰ سانتی‌متر و ۲ متری این مش قابل سفارش بوده و از نظر مقاومت و استحکام نسبت به توری ۶۵ گرم برتری دارند .

توری فایبرگلاس ۷۵ گرمی دوبل (دابل) با چشمه ۷ میلی‌متر در 9 میلی‌متر:

شاید بتوان این توری را محکم‌ترین و مناسب‌ترین توری جهت فرآوری سنگ‌های حساس و خرد دانست. انواع سنگ‌های چینی و مرمر را می‌توان با این توری فراوری نمود. ساختار دوبل رشته‌های تار آن علت استحکام بالای آن می‌باشد. عرض های این توری نیز از ۱۲۰ سانتی‌متر تا دومتری می‌باشد.

توری فایبرگلاس ۶۰ گرم ۲ در ۱ :

اگر سنگ‌های شما از سلامت قابل ‌قبولی برخوردار هستند پیشنهاد ما به شما استفاده از توری ۶۰ گرمی  ۲ * ۱ می‌باشد. این‌ توری علاوه ‌بر مصرف رزین اپوکسی پشت سنگ بسیار کم، استحکام نسبتا مناسبی دارد که علت آن نازک بودن این توری می‌باشد.

توری فایبرگلاس عرض 150 سانتیمتر و ۶۰ گرمی 3*3:

توری عرض ۱۵۰ نیز در فرآوری سنگ‌های اسلب مورد استفاده قرار می‌گیرد. برخی سنگ‌های کوپ با توجه به ترک هایی که دارند و یا خرد بودن سنگ آن در معدن به‌ صورت کوپ های کوچکتر تولید می‌شوند.

برای این سنگ‌ها می‌بایست از توری مناسب استفاده شود که متناسب با عرض اسلب های سنگی تولید شده متفاوت خواهند بود. توری عرض ۱۵۰ با چشمه‌های ۳ *۳ یکی از این محصولات می‌باشد. از ویژگی‌های آن می‌توان به مصرف کمتر اپوکسی و چسبندگی بالا بین سنگ و اپوکسی اشاره نمود.

توری فایبرگلاس عرض ۱۶۰ با چشمه‌های ۳*۳:

از دیگر عرض های ارائه‌شده برای توری های مش فایبرگلاس عرض ۱۶۰ سانتیمتر می‌باشد که امکان استفاده از آن برای فرآوری سنگ‌های با عرض ۱۶۰ تا 170 سانتیمتر فراهم می‌باشد. سنگ‌های چینی مرمریت تراورتن و مرمر از جمله سنگ‌هایی هستند که با توری های ۶۰ گرمی و توری های  ۶۵ گرمی فرآوری می‌شوند.

توری عرض ۱۷۰ سانتیمتری ۶۰ گرم ۳*3:

اگر عرض سنگ اسلب مابین ۱۷۰ سانتی‌متر تا ۱۸۰ سانتی‌متر باشد می‌بایست از توری مش ۱۷۰ استفاده نمود. توری عرض ۱۷۰ ،۶۰ گرمی برای اسلب های با ترک کمتر و فاقد شکستگی بسیار مناسب است و از ویژگی‌های آن مصرف کمتر اپوکسی می‌باشد. با توجه به افزایش قیمت رزین‌های اپوکسی می‌تواند تاثیر قابل‌توجهی در هزینه‌های تولید کارخانه در طول ماه داشته باشد.

توری عرض ۱۸۰ سانتی‌متر60 گرمی:

پرمصرف‌ترین توری در کارخانجات سنگ‌بری عرض ۱۸۰ می‌باشد که جهت فرآوری اسلب های سنگ مرمریت چینی تراورتن و مرمر با عرض های ۱۸۰ سانتی‌متر تا ۱۹۰ سانتی‌متر بسیار مناسب می‌باشد.

این توری نیز با توجه به گرماژ پایین و چشمه‌های ریز بافتی که دارد برای سنگ‌های با ترک کمتر مناسب است و مصرف رزین اپوکسی را کاهش می‌دهد.

توری عرض 190با گرماژ60:

یکی دیگر از دسته بندی های توری مش فایبرگلاس 3*3 عرض 190 سانتیمتر میباشد که  برای سنگ های اسلب با عرض بیشتر کاربرد دارد.

اسلبهای سایز بزرگ را براحتی می توان با این توری فرآوری نمود که علاوه بر چسبندگی و استحکام بالا و باتوجه به گرماژ پایین آن با مصرف اپوکسی کمتر بسیار اقتصادی میباشد.

توری عرض 2 متر 60 گرمی 3 در 3:

توری عرض2 متری بزرگترین توری مش فایبرگلس در ایران میباشد که از آن برای عایق پروژه های پتروشیمی فیلتراسیون مخازن نیز استفاده میشود اما بیشترین کاربرد و استفاده آن در صنعت سنگ و جهت فرآوری اسلبهای سایز بزرگ میباشد.

سنگهای مرمریت و چینی با عرض های بالا را میتوان با این توری فرآوری کرد بیشترین عرض سنگ قابل تولید در ایران 205سانتیمتر است که این توری برای اسلبهای 2متری بسیار مناسب است.

توری اتوشده 2 در 1:

توری های 1*2 که از جدیدترین تکنولوژی در تولید توری مش فایبرگلاس در تولید آن‌ها استفاده‌شده دارای ضخامت خیلی کمی هستند و مصرف رزین اپوکسی آن‌ها بسیار پایین می‌باشد.

این توری که در بازار به‌عنوان توری اتویی یا اتو خورده معروف است تکنولوژی بالای بافت و پوشش آن است که تنها در اختیار چند شرکت در جهان می‌باشد و تولید آن توسط پیشرفته‌ترین ماشین‌آلات ژاپنی انجام می‌شود انواع مختلف توری های چشمه 1*2 که وزن آن‌ها نیز ۶۰ گرم می‌باشد به‌شرح زیر می‌باشد.

توری مش فایبرگلاس ۱۲۰ چشمه 1*2:

این ‌توری کوچکترین و کم‌عرض ترین توری فایبرگلاس ۶۰ گرمی با چشمه‌های ۲ میلی‌متر در ۱ میلی‌متر می‌باشد و جهت فرآوری انواع سنگ چینی  گرانیت مرمر مورد استفاده قرار می‌گیرد.

قیمت این توری در مقایسه با سایر مش‌های مورد استفاده در کارخانجات سنگبری بالاتر بوده که علت آن بافت خیلی ریز و متراکم و همچنین سرعت تولید کم و همچنین تکنولوژی بالای تولید آن‌هاست.

دقت بافت این محصول آ‌نقدر بالاست که شما می‌توانید این خانواده توری ها را در دسته باکیفیت ‌ترین توری های بازار قرار دهید. توری سنگ 1*2 با عرض ۱۵۰ سانتیمتری جدیداً و با توجه به افزایش قیمت رزین اپوکسی تولیدکنندگان و کارخانجات سنگبری ضمن توجه بیشتر به قیمت محصولات مصرفی، جهت کاهش هزینه‌های تولید نسبت ‌به انتخاب توری های پشت سنگ با استحکام بالا و مصرف رزین پشت سنگ کمتر اقدام می‌نمایند. ازاین‌ حیث توری مش فایبرگلاس از ۱۵۰ با چشمه 1*2 وزن مخصوص ۶۰ گرم بر مترمربع کم‌مصرف ترین و جدیدترین محصول این عرصه به حساب می‌آید.

توری سنگ چشمه 1*2 عرض ۱۶۰ سانتی‌متر:

توری های مش فایبرگلاس مورد استفاده در صنعت سنگ دارای کیفیت‌های متفاوتی می‌باشد ما همواره سعی بر آن داشتیم تا بالا ترین کیفیت ممکن را تهیه و عرضه نماییم. درحال‌حاضر مدعی تخصصی‌ترین توری های فایبرگلاس صنعتی با جدیدترین متد و بروزترین خطوط تولید دنیا می‌باشیم افتخار ۲ دهه حضور در صنعت سنگ در کنار بزرگان این صنف می‌باشد.

توری فایبرگلاس چشمه 1*2میلی‌متر عرض ۱۷۰ سانت ۶۰ گرمی:

پرمصرف ‌ترین توری فایبرگلاس مورد استفاده در صنعت سنگ با توجه به ابعاد اسلب ها عرض ۱۷۰ و عرض ۱۸۰ سانتی‌متر می‌باشد. این توری ها معمولاً مطابق با عرض اسلب بوده و از هر طرف حدود ۲ تا ۳ سانتیمتر کوچکتر از سنگ هستند. مش‌های فایبرگلاس اتویی (توری چشمه 1*2 ) که وزن آن هم ۶۰ گرم بر مترمربع می‌باشد و در حال حاضر بهترین و باکیفیت ‌ترین توری سنگ در بازار می‌باشد که با بهترین کیفیت عرضه می‌شود و نفیس‌ترین و ارزنده‌ ترین توری در ایران است. مصرف کمتر نسبت‌ به سایر مش‌های فایبرگلاس، زیبایی ظاهری آن پس‌از اجرا پشت اسلب و مقاومت بسیار بالا به نیروهای کششی ازجمله مزایای این توری به حساب می‌آید.

توری فایبرگلاس اتویی ۶۰ گرمی چشمه‌ای ۱*۲ با عرض180:

این توری نیز در دسته ‌بندی مش‌های اتویی بوده که از آخرین تکنولوژی تولید در صنعت بافت و تولید مش فایبرگلاس به بهره می‌برند. در واقع صنعت نساجی مجهز به دستگاه‌های بسیار پیچیده و به‌روز می‌باشد که در صنعت توری مش فایبرگلاس کمتر از تکنولوژی‌های جدید استفاده می‌شود.

عموماً دستگاه‌های ساده و ماشین‌آلات قدیمی درحال کار هستند اما این توری با توجه به ساختار پیچیده و ریز بافتی آن مستلزم تولید با حساسیت بالا و با جدیدترین دستگاه‌های تولید توری مش می‌باشد. درحال‌حاضر کارخانجات انگشت‌شماری در سرتاسر دنیا تکنولوژی و دستگاه‌های بافت و تولید این توری های فایبرگلاس اتوئی را دارند. 

توری اتویی  با عرض ۱۹۰ و چشمه‌ای 2*1:

برای فرآوری اسلب های بزرگ از مش توری فایبرگلاس با عرصه ۱۹۰ سانتی‌متر استفاده می‌شود که معمولاً در انواع مختلف توری، توری سنگ ‌بری ۴*۴، توری مش فایبرگلاس دابل 7 در 9 در کارخانجات سنگ‌بری استفاده می‌شود. به‌ تازگی با عرضه جدیدترین محصول که توری اتوی فایبرگلاس 1*2 می‌باشد. تنوع محصولات صنعت سنگ را کامل نموده‌ایم و در فرآوری انواع سنگ‌چینی سنگ‌های مرمر، سنگ‌های گرانیت و مرمریت از این توری استفاده می‌شود. مزایای این توری عبارت است از وزن پایین‌تر، مصرف اپوکسی خیلی کمتر نسبت ‌به سایر توری‌های سنگبری، استحکام کششی طولی و عرضی بسیار بالا و مقرون‌به‌صرفه بودن با توجه به کاهش به‌سزای مصرف اپوکسی توری.

توری فایبرگلاس 7 در 9:

یکی از انواع توری مورد استفاده در صنعت سنگ، این توری فایبرگلاس می‌باشد. این‌ توری که درواقع دارای رشته‌های دوگانه در تارهای توری می‌باشد در بازار به توری دابل (دوبله) ۷ *۹ معروف شده است. استحکام بالاتر این توری نسبت ‌به توری های با چشمه 4*4 و توری ۳ *3 موجب شده برای سفارشات صادراتی و همچنین سنگ‌های خرد تر و حساس ‌تر بسیار مورد استقبال قرار بگیرند به واسطه ساختار پیچیده‌ تر، سرعت تولید این مش نیز کمتر می‌باشد و دقت بالاتر در تولید آن موجب شده تا کارخانجاتی که این محصول را به ‌صورت استاندارد و برای بازار ایتالیا و ترکیه تولید می‌کنند از جدیدترین دستگاه‌ها و ماشین‌آلات شرکت تویوتا استفاده کنند. کارخانجات سنتی نیز این محصول را با ماشین‌آلات سنتی تولید می‌کنند که کیفیت آن‌ها اختلاف فاحشی دارد و به‌شدت پایین‌تر می‌باشد.

توری فایبرگلاس 7 در 9 و ۷۵ گرمی با عرض 120:

کمترین عرض برای این مش و با توجه به این‌که صرفاً جهت فرآوری سنگ اسلب مورد استفاده قرار می‌گیرد. طوری ۱۲۰ سانتی‌متر است که به‌ صورت رول‌های ۲۰۰ متر طول در جعبه‌های تکی عرضه می‌شود و این محصول ۲۴۰ متر می‌باشد. با توجه به کیفیت بالایی که دارد در فناوری سنگ‌های چینی ازنا و الیگودرز یا سنگ‌های مرمر حساس بسیار خوب و کاربردی می‌باشد.

توری فایبرگلاس 7 در 9 و ۷۵ گرمی با عرض ۱۳۰:

توری عرض ۱۳۰ در صنعت سنگ کاربرد کمتری دارد اما برای سنگ‌های حساس می‌بایست تنوع سایز و ابعاد وجود داشته باشد که توری فایبرگلاس 7 در 9 عرض ۱۳۰ از آن دسته محصولات می‌باشد استحکام و اجرای استاندارد این‌طوری بارزترین ویژگی این محصول می‌باشد

توری فایبرگلاس 7 در 9 میلی‌متر دابل با عرض ۱۴۰:

برای فرآوری اسلب های سایز کوچک توری با عرض ۱۴۰ نیز کاربرد دارد. که با چشمه ۹ در ۷ میلی‌متر و با ساختار دوبله یکی از بهترین محصولات این عرصه می‌باشد.

توری فایبرگلاس 7 در 9 دوبل با عرض ۱۵۰ و ۷۵ گرم:

کلیه توری های فایبرگلاس چشمه ۹* ۷ عرضه شده مای تور در بازار ۷۵ گرمی بوده که علت این سیاست استاندارد بودن محصول می‌باشد و این در راستای ارائه محصول با کیفیت برای افراد حرفه‌ای در صنعت سنگ و کارخانجات سنگ‌بری و جهت تولید سنگ اسلب می‌باشد.

توری 7* ۹ با عرض ۱۶۰:

عرض توری فایبرگلاس متناسب با سنگ‌های قله بریده ‌شده در خط تولید کارخانه می‌باشد. برای سنگ‌های با عرض حدود ۱۶۰ سانتی‌متر تا ۱۷۰ سانتی‌متر این توری مورد استفاده قرار می‌گیرد. توری دابل عرض ۱۷۰ پرفروش‌ترین توری با چشمه ۹* ۷ در ایران با عرض ۱۷۰ سانتی‌متر می‌باشد. ازآنجا که عمده اسلب های استاندارد عرض حدود ۱۷۰ تا ۱۸۰ سانتی‌متر دارند این انتخاب صورت می‌پذیرد.

توری فایبرگلاس ۷۵ گرمی با چشمه 7 در 9 با عرض ۱۸۰:

در فرآوری اسلب های سنگ‌های با عرض بیشتر از توری ۱۸۰ استفاده می‌شود. عموماً از توری های مش فایبرگلاس دابل در سفارشات مهم صادراتی استفاده می‌شود یا اگر سنگ حساس باشد یا اسلب ها دارای ترک‌های زیادی باشند بهتر است از این توری استفاده شود.

توری فایبرگلاس چشمه ۹* ۷ میلی‌متر با عرض ۱۹۰:

بزرگترین توری دابل عرض۱۹۰ می‌باشد که برای فرآوری اسلب ها تا عرض ۲ متر بسیار مناسب می‌باشد. کیفیت تولید بالای این مش در کنار زیبایی ظاهری آن پس‌از اجرا، آن را به تنها انتخاب شرکت‌های برتر در عرضه فرآوری سنگ‌های تزئینی در صنعت ساختمان تبدیل نموده‌است. توری مش فایبرگلاس کاربردهای بسیاری دارد که با توجه به مزایای بسیار آن نسبت ‌به توری های فلزی گالوانیزه و پلاستیکی آن را به یکی از پرکاربردترین محصولات در صنایع تبدیل نموده‌است.

استفاده از انواع مختلف توری با توجه به مصارف آن بوده و در صنایع نظامی نفت و گاز و پتروشیمی، صنعت ساختمان و کارخانجات سنگبری می‌توان موارد استفاده آن را به ‌راحتی پیدا نمود. 

توری مش فایبرگلاس ۴۵ گرمی

یکی دیگر از کاربردهای این مش در گچ‌کاری و جهت استحکام بخشیدن می‌باشد. در ترمیم ترک‌های ایجادشده در دیوارهای گچی و سیمانی هم این‌ توری مورد استفاده قرار می‌گیرد. این توری در عرض ۱ متر تولید می‌شود و رول‌های آن در طول‌های ۵۰ متر و 100 متری موجود می‌باشد. بسته‌بندی آن نیز به ‌صورت ۴ رول 50‌ متری داخل هر کارتن و یا ۲ رول 100متری داخل هر کارتن می‌باشد. اگر تجربه استفاده از این محصول را دارید می‌توانید آن را به ما اشتراک بگذارید.

توری اتوشده 2 در 1:

تولید این توری توسط پیشرفته‌ترین ماشین‌آلات ژاپنی انجام می‌شود انواع مختلف توری های چشمه 1*2 که وزن آن‌ها نیز ۶۰ گرم می‌باشد به‌شرح زیر می‌باشد.

توری با عرض ۱۷۰ سانتیمتری ۶۰ گرم و ۳ در 3:

اگر عرض سنگ اسلب مابین ۱۷۰ سانتی‌متر تا ۱۸۰ سانتی‌متر باشد می‌بایست از توری مش ۱۷۰ استفاده نمود. توری عرض ۱۷۰ ،۶۰ گرمی برای اسلب های با ترک کمتر و فاقد شکستگی بسیار مناسب است و از ویژگی‌های آن مصرف کمتر اپوکسی می‌باشد. با توجه به افزایش قیمت رزین‌های اپوکسی می‌تواند تاثیر قابل‌توجهی در هزینه‌های تولید کارخانه در طول ماه داشته باشد.

توری عرض ۱۸۰ سانتی‌متر 60 گرمی:

پرمصرف‌ترین توری در کارخانجات سنگ‌بری عرض ۱۸۰ می‌باشد که جهت فرآوری اسلب های سنگ مرمریت چینی تراورتن و مرمر با عرض های ۱۸۰ سانتی‌متر تا ۱۹۰ سانتی‌متر بسیار مناسب می‌باشد. این توری نیز با توجه به گرماژ پایین و چشمه‌های ریز بافتی که دارد برای سنگ‌های با ترک کمتر مناسب است و مصرف رزین اپوکسی را کاهش می‌دهد.

توری عرض 190 با گرماژ 60:

یکی دیگر از دسته بندی های توری مش فایبرگلاس 3*3 عرض 190 سانتیمتر میباشد که  برای سنگ های اسلب با عرض بیشتر کاربرد دارد. ÷اسلبهای سایز بزرگ را براحتی می توان با این توری فرآوری نمود که علاوه بر چسبندگی و استحکام بالا و باتوجه به گرماژ پایین آن با مصرف اپوکسی کمتر بسیار اقتصادی میباشد.

توری عرض 2 متر 60 گرمی 3 در 3:

توری عرض2 متری بزرگترین توری مش فایبرگلاس در ایران میباشد که از آن برای عایق پروژه های پتروشیمی فیلتراسیون مخازن نیز استفاده میشود اما بیشترین کاربرد و استفاده آن در صنعت سنگ و جهت فرآوری اسلبهای سایز بزرگ میباشد.

سنگهای مرمریت و چینی با عرض های بالا را میتوان با این توری فرآوری کرد بیشترین عرض سنگ قابل تولید در ایران 205 سانتیمتر است که این توری برای اسلبهای 2 متری بسیار مناسب است.

توری مش فایبرگلاس ۱۲۰ چشمه 1 * 2:

این ‌توری کوچکترین و کم‌عرض ترین توری فایبرگلاس ۶۰ گرمی با چشمه‌های ۲ میلی‌متر در ۱ میلی‌متر می‌باشد و جهت فرآوری انواع سنگ چینی  گرانیت مرمر مورد استفاده قرار می‌گیرد.

قیمت این توری در مقایسه با سایر مش‌های مورد استفاده در کارخانجات سنگبری بالاتر بوده که علت آن بافت خیلی ریز و متراکم و همچنین سرعت تولید کم و همچنین تکنولوژی بالای تولید آن‌هاست.

دقت بافت این محصول آ‌نقدر بالاست که شما می‌توانید این خانواده توری ها را در دسته باکیفیت ‌ترین توری های بازار قرار دهید. توری سنگ 1*2 با عرض ۱۵۰ سانتیمتری جدیداً و با توجه به افزایش قیمت رزین اپوکسی تولیدکنندگان و کارخانجات سنگبری ضمن توجه بیشتر به قیمت محصولات مصرفی، جهت کاهش هزینه‌های تولید نسبت ‌به انتخاب توری های پشت سنگ با استحکام بالا و مصرف رزین پشت سنگ کمتر اقدام می‌نمایند. 

از این‌ حیث توری مش فایبرگلاس از ۱۵۰ با چشمه 1*2 وزن مخصوص ۶۰ گرم بر مترمربع کم‌مصرف ترین و جدیدترین محصول این عرصه به حساب می‌آید.

استفاده از خانواده مش‌های جدید موجب شده تحولی در صنعت سنگ ایجاد شود. ما نیزهمگام با برترین شرکت‌های تدارکات صنعتی در کشور ایتالیا و چین اقدام به عرضه این محصول خاص به ‌صورت عمده و برای تولیدکنندگان عزیز نموده‌ایم. تولید این توری بسیار پیچیده‌است و مهم‌ترین پارامتر در تولید آن کیفیت بالای آن می‌باشد. 

شرکت‌های مختلفی اقدام به تولید این توری مش نموده‌اند که به واسطه کیفیت پایین محصولاتشان اصلا امکان رقابت ندارند و ما همواره با توجه به دانش تولیدی به‌روز و ماشین‌آلات پیشرفته و دسترسی به فرمولاسیون ایده‌آل جهت پوشش‌های سخت کننده توری فایبرگلاس پیشروی این صنعت در بازار کشور بوده‌ایم این محصول را نیز با افتخار تقدیم می‌نماییم.

توری سنگ چشمه 1*2 عرض ۱۶۰ سانتی‌متر:

توری های مش فایبرگلاس مورد استفاده در صنعت سنگ دارای کیفیت‌های متفاوتی می‌باشد ما همواره سعی بر آن داشتیم تا بالا ترین کیفیت ممکن را تهیه و عرضه نماییم. درحال‌حاضر مدعی تخصصی‌ترین توری های فایبرگلاس صنعتی با جدیدترین متد و بروزترین خطوط تولید دنیا می‌باشیم افتخار ۲ دهه حضور در صنعت سنگ در کنار بزرگان این صنف می‌باشد.

توری فایبرگلاس چشمه 1*2 میلی‌متر عرض ۱۷۰ سانت ۶۰ گرمی:

پرمصرف ‌ترین توری فایبرگلاس مورد استفاده در صنعت سنگ با توجه به ابعاد اسلب ها عرض ۱۷۰ و عرض ۱۸۰ سانتی‌متر می‌باشد. این توری ها معمولاً مطابق با عرض اسلب بوده و از هر طرف حدود ۲ تا ۳ سانتیمتر کوچکتر از سنگ هستند. مش‌های فایبرگلاس اتویی که وزن آن هم ۶۰ گرم بر مترمربع می‌باشد.

 در حال حاضر بهترین و با کیفیت ‌ترین توری سنگ در بازار می‌باشد که با بهترین کیفیت عرضه می‌شود و نفیس‌ترین و ارزنده‌ ترین توری در ایران است. از مزایای این توری، مصرف کمتر نسبت‌ به سایر مش‌های فایبرگلاس، زیبایی ظاهری آن پس‌از اجرا پشت اسلب و مقاومت بسیار بالا به نیروهای کششی است.

توری فایبرگلاس اتویی 6۰ گرمی چشمه‌ای ۱*۲ با عرض 180:

این توری نیز در دسته ‌بندی مش‌های اتویی بوده که از آخرین تکنولوژی تولید در صنعت بافت و تولید مش فایبرگلاس به بهره می‌برند. در واقع صنعت نساجی مجهز به دستگاه‌های بسیار پیچیده و به‌روز می‌باشد که در صنعت توری مش فایبرگلاس کمتر از تکنولوژی‌های جدید استفاده می‌شود.

عموماً دستگاه‌های ساده و ماشین‌آلات قدیمی درحال کار هستند اما این توری با توجه به ساختار پیچیده و ریز بافتی آن مستلزم تولید با حساسیت بالا و با جدیدترین دستگاه‌های تولید توری مش می‌باشد. درحال‌حاضر کارخانجات انگشت‌شماری در سرتاسر دنیا تکنولوژی و دستگاه‌های بافت و تولید این توری های فایبرگلاس اتوئی را دارند.

توری اتویی با عرض ۱۹۰ و چشمه‌ای 2*1:

برای فرآوری اسلب های بزرگ از مش توری فایبرگلاس با عرصه ۱۹۰ سانتی‌متر استفاده می‌شود که معمولاً در انواع مختلف توری، توری سنگ ‌بری ۴*۴، توری مش فایبرگلاس دابل 7 در 9 در کارخانجات سنگ‌بری استفاده می‌شود. به‌ تازگی با عرضه جدیدترین محصول که توری اتوی فایبرگلاس 1*2 می‌باشد. 

تنوع محصولات صنعت سنگ را کامل نموده‌ایم و در فرآوری انواع سنگ‌چینی سنگ‌های مرمر، سنگ‌های گرانیت و مرمریت از این توری استفاده می‌شود. مزایای این توری عبارت است از وزن پایین‌تر، مصرف اپوکسی خیلی کمتر نسبت ‌به سایر توری‌های سنگبری، استحکام کششی طولی و عرضی بسیار بالا و مقرون‌به‌صرفه بودن با توجه به کاهش به‌سزای مصرف اپوکسی توری.

نحوه تولید توری فایبر گلاس

در واقع گلوله‌های شیشه‌ای که از ذوب ضایعات شیشه ایجاد می‌شود و در کارخانه‌های تولید توری به رشته‌های نخ الیاف شیشه تبدیل می‌شود. سپس این الیاف در دستگاه‌های بافت توری به توری فایبرگلاس تبدیل می‌گردد البته توری فوق بسیار منعطف بوده و برای بالا بردن استحکام آن می‌بایست با یک پوشش رزینی آغشته شود.

لذا پس ‌از مرحله بافت توری ها از داخل حوضچه‌های رزین عبور می‌کنند و پس‌ از آن داخل کوره‌های هوای گرم رفته تا این رزین خشک شود و پس‌ از سخت شدن رزین روی توری آن‌ها را به‌ دور یک هسته از جنس مقوا می‌پیچند وسپس روی توری را داخل یک کیسه پلاستیکی قرار می‌دهند. که این‌ موضوع جهت حفظ رطوبت داخل کیسه و جلوگیری از خشک شدن سریع آهار روی توری می‌باشد.

12 ویژگی توری فایبر گلاس 

توری فایبر گلاس با کیفیت دارای ویژگی های منحصر بفردی می باشد.

استفاده از  الیاف شیشه ای نوع E در تولید مش

همانطورکه گفته شد توری مش فایبرگلاس از الیاف شیشه ای ساخته شده است که الیاف شیشه ای دارای انواع مختلفی می باشد و کاربردهای مختلفی دارد این الیاف ها شامل E,AR,S,C,A می باشد که پرکاربردترین آنها الیاف نوع E می باشد.

توانایی مقاومت در برابر محیط های قلیایی

توری فایبر گلاس که از الیاف AR تولید شده است دارای مقاومت در برابر محیط های قلیایی می باشد، این نوع توری در سیمانکاری کاربرد فراوانی دارد، به دلیل اینکه سیمان خود دارای خاصیت قلیایی می باشد و باعث از بین بردن سازه می شود.  

استحکام و مقاومت بالای توری فایبر گلاس

توری مش فایبرگلاس به دلیل اینکه از الیاف شیشه ای و مواد رزینی تشکیل شده است از  استحکام و مقاومت بالایی بر خوردار است.

تست مقاومت توری فایبر گلاس در برابر خم شدن

ساده ترین روش برای تست استحکام توری فایبر گلاس این است که چندین بار در امتداد تار و پود های پیچ خورده آن را خم کنید. اگر در اثر این عامل شروع به خرد شدن یا شکستن کرد، این توری قدرت کافی ندارد. همچنین میتوان با یک حرکت تند آن را خرد کنید.

تست شکنندگی فایبرگلاس

از توری زیر گچی برای گچکاری استفاده می شود، برای تست کردن میزان شکنندگی این توری قسمت کوچکی از دیوار پوشانده شده با توری فایبر گلاس را با استفاده از چکش ضربه بزنید. در صورتی که دیوار و مش فایبرگلاس دچار ترک خوردگی شد، مش فایبرگلاس استفاده شده کیفیت خوبی ندارد.

سبک وزن بودن فایبرگلاس

با توجه به اینکه گفته شد این محصول از الیاف شیشه ای ساخته شده است بنابراین سبک وزن بوده و حمل و نقل آن آسان است.

تنوع در فواصل چشمه ها و وزن

توری مش فایبرگلاس دارای ابعاد چشمه و گرماژهای متنوع می باشد به همین منظور دارای کاربرد در صنایع مختلف می باشد.

سهولت در کاربرد

توری فایبر گلاس با توجه به تنوع بالایی که دارد در صنایع مختلف کاربرد دارد از جمله: صنعت سنگ، ساختمان سازی، صنایع نفت و گاز، سمنت بردها و …. می باشد.

صرفه اقتصادی بالا

به دلیل اینکه توری فایبر گلاس در عرض های بالا تولید می شود و همچنین نصب آن آسان است از لحاظ اقتصادی به صرفه می باشد

مناسب برای انواع المان های معماری با شکل و ابعاد متفاوت

توری فایبر گلاس طول عمر بالایی دارد و از مصالح ساختمانی بیشتر عمر می کند به همین منظور سازگاری بالایی با انواع مصالح و المان های معماری دارد.

قابلیت انعطاف بالا

باتوجه به اینکه توری فایبر گلاس دارای آهار رزینی می باشد بنابراین دارای انعطاف پذیری و مقاومت کششی بالا می باشد.

دارای چسبندگی قابل قبول در مصارف مختلف

یکی از متریال در ساخت توری فایبر گلاس رزین اپوکسی می باشد که وجود این متریال باعث ایجاد چسبندگی در مصارف مختلف از جمله در صنعت سنگ می باشد.

خرید توری فایبر گلاس

توری فایبر گلاس در چشمه ها و گرماژهای مختلف در بازار جهانی عرضه می شود، برای خرید این محصول با کیفیت و با قیمت مناسب باید به یکسری ویژگی های آن از جمله مواد اولیه، جنس الیاف آن، گرماژ و برند معتبر توجه کرد. توری فایبرگلاس مارامو دارای استاندارد اروپا است و با بسته بندی به همراه برگه مشخصات فنی عرضه میشود. 

فروش توری فایبرگلاس

توری فایبر گلاس به صورت کامپوزیتی و از الیاف شیشه همراه با مواد پلیمری پایه و الیاف شیشه که به عنوان تقویت کننده مواد پلیمر می باشد تولید شده است . این توری ها در ابعاد 30 سانتیمتر و 1 متر و در گرم های 45، ، 75، 60 ، 110 ، 145 ، 160 ، 175 ، 200 برگرم بر متر مربع تولید می گردد.

توری فایبر گلاس بصورت مشبک بوده و  با الیاف بسیار نازک فایبرگلاس میباشد که امروزه کاربرد بسیار زیادی در صنایع تولیدی خصوصا صنعت ساختمان سازی، بدنه خودرو و کشتی سازی دارد. این نوع توری نسوز بوده و دارای مقاومت کششی بالاتری نسبت به فولاد هستند.

کاربردهای توری فایبر گلاس در ساختمان سازی

یکی از مهمترین کابرد های توری فایبر گلاس صنعت ساخت و ساز می باشد، استفاده از توری فایبر گلاس باعث موارد زیر می شود:

 • تقویت سنگ های ساختمانی در سنگبری ها
 • تعمیر درز ها و شکاف ها در بتن
 • مقاوم سازی مصالح ساختمانی
 • تقویت و تثبیت مواد، عایق و قیر
 • جهت تقویت اتصالات و محل تلاقی دیوارها
 • ضد زلزله نمودن سازه ها با مصالح قیر یکپارچه
 • زیر سازی برای نصب سنگ ، کاشی و سرامیک
 • جهت استفاده در زیر سقف سوله ها بجای توری فلزی
 • بالابردن مقاومت کششی و استحکام مصالح ساختمانی
 • ایجاد بافت یک پارچه در دیوارها و کف جهت جلوگیری از ترک
 • تقویت سقف و دیوارهای گچی و سیمانی و بتونی پیش ساخته
 • سازگاری با ریزین های مختلف برای تقویت کف و سطوح ساختمانی
 • قابل استفاده بر روی کلیه سطوح قبل از عملیات بتن کاری و گچ کاری7